"Loading..."

A Siker alapítvány részvétele a Campus fesztiválon

Helyszín: Debrecen, Nagyerdő

Időpont: 22016.07.20-07.23.

A Siker Alapítvány 2016. évben első alkalommal vett részt a debreceni Nagyerdőn rendezett Campus fesztivál civil falujában. Célkitűzésünk az alapítvány népszerűsítése, bemutatása, a sporttal és egészséges életmóddal kapcsolatos kérdések megvitatása játékos formában.

A készülődést már májusban elkezdtük az ötletek összegyűjtésével, a feladatok kiosztásával, és a programok, ügyességi játékok szervezésével.

Fontosnak tartottuk az alapos felkészülést, ezért elég gyakran megbeszéltük hogyan haladunk az előkészületekkel, kinek milyen ötletei vannak még. Változatos programokkal készültünk, melyben mindenki megtalálta a neki tetsző feladatot, legyen az ügyességi játék vagy éppen kvíz teszt.

Ezek a következőek voltak:

• szókereső (zöldség, gyümölcsnevekkel)
  • sportos kvíz
  • keresztrejtvény
  • találós kérdés
  • olimpiai kvíz
  • labdarugó kvíz
Heti program

Első nap délig elfoglaltuk a kijelölt helyünket a civil faluban, majd jól látható helyre kihelyeztük az alapítvány logójával ellátott molinót és berendeztük a sátrunkat. Aki délután ellátogatott hozzánk választhatott a kvíz feladatok közül, ha jól kitöltötte, ajándékot kapott toll, müzli vagy jelölőcsík formájában. A kisebbekre is gondoltunk, amíg a nagyok a fejüket törték, addig ők színezhettek.

Második nap délelőtt szintén kvíz feladatokat tölthettek ki a fesztiválozók, délután pedig ügyességi játékokban próbálhatták ki magukat. Választhattak az 1 perc és nyersz feladatok (pohárhernyó, pohárpiramis, lufi tornádó, repülő poharak) és az Activity közül. Az ügyesebbeket stressz labdával jutalmaztuk, illetve a délután második felében a sportpszichológusunktól kérdezhettek az odalátogatók.

A fesztivál harmadik napján csatlakozott hozzánk az Életre Fel! alapítvány három fővel, akik az egészségügyi szűrővizsgálatok fontosságára hívták fel a figyelmet, és ezzel kapcsolatos kérdőívet töltettek ki. Délelőtt a már jól megszokott kvíz feladatokkal indítottuk a napot, majd az ügyességi játékok következtek, melyek nagy népszerűségnek örvendtek. Sportpszichológusunktól ezen a napon is kérdezhettek a civil faluba látogatók.

Az utolsó napon a megszokott programjaink mellett jutott időnk a civil falu többi szervezetével megismerkedni és kapcsolatokat építeni a későbbi együttműködés reményében. Legnehezebb ügyességi játékainkat szombat délutánra hagytunk, a legügyesebbek nyereménye az alapítvány logójával ellátott póló volt.

A civil falu mindennap délelőtt tíztől este nyolc óráig fogadta a fesztivál vendégeit, záráskor lehetőségünk volt a közös értékmegőrző konténerbe helyezni a kellékeket.

A programok közben szórólapokat osztogattunk és igényfelméréseket készítettünk, hogy minél többet tudjunk meg az odalátogatók sportolási, illetve az egészséges életmóddal kapcsolatos szokásairól, igényeiről.

Ezzel a felméréssel nagyban segítették munkánkat a jövőbeni programok kitalálásában és megszervezésében.

Részvételékünket a Campus fesztivál civil falujában élmény dúsnak és SIKERESNEK mondhatjuk.

• Cím: 4029 Debrecen, Maróthy György utca 3.
  • Telefon: +36 20 574 5750
  • Email: info@sikeralapitvany.hu